Sukces Julii z klasy 5b w konkursie EKOUCZEŃ 2026
Julia Kiełbasa z klasy 5b zdobyła III miejsce w wojewódzkim konkursie wiedzy z zakresu ekologii i ochrony przyrody – EKOUCZEŃ 2026.
W finale jej kategorii (klasy IV-VI) rywalizowało 163 uczniów z Małopolski, a spośród nich wyłoniono jedynie 6 laureatów, w tym Julię.
Konkurs składał się z dwóch etapów:
• etapu szkolnego – testu wiedzy online,
• etapu wojewódzkiego – pisemnego testu w siedzibie organizatora.
Wydarzenie jest częścią Małopolskiego Projektu Ekologicznego organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie oraz Zespół Szkolno Przedszkolny w Borzęcinie Dolnym.Honorowy patronat nad tegoroczną edycją objęła m.in. Małopolska Kurator Oświaty Gabriela Olszowska.
Uroczysta Gala podsumowująca, podczas której wręczono dyplomy i nagrody laureatom konkursu odbyła się 18 czerwca w Domu Kultury w Borzęcinie.
Serdecznie gratulujemy Julii znakomitego osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów!

