Nasi uczniowie wzięli udział w obchodach Tygodnia  Kultury Chrześcijańskiej

W dniach 29 listopada do 6 grudnia w parafii w Dąbrowie Tarnowskiej obchodziliśmy Tydzień Kultury Chrześcijańskiej pod hasłem „Jedna wiara, jeden… chrzest” (Ef 4,5-6).

Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w obchody Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej.

Dnia 3 grudnia w auli domu parafialnego, odbył się konkurs na najlepsze wykonanie pieśni „Bogurodzica”. Dobór tej szczególnej pieśni do zmagań konkursowych wiązał się z obchodami 1050 rocznicy chrztu Polski. „Bogurodzicę” uznajemy bowiem za pierwszy hymn naszego kraju, a także za szczególną modlitwę i katechizm prawd wiary naszych ojców. Uczestnicy oceniali byli pod względem umiejętności wokalnych, dykcji, znajomości tekstu, pod uwagę brano także: podkład, ogólny wyraz artystyczny i ewentualne dodatki.

I miejsce: Gabriela Mol - kl. 4b

III miejsce: Agata Partyńska - kl. 6b

Wyróżnienie:  Sara Grzeszczyk - kl. 1b

Uczniowie reprezentowali naszą szkołę także w konkursie plastycznym „Chrzest Święty”. W kategorii kl. I-III :

I miejsce: Sara Grzeszczyk - kl.1b

II miejsce: Szymon Bieś - kl. 3a

Wyróżnienia: Julia Śledź - kl. 3a, Gabriela Basta - kl.3a, Barbara Rarus - kl. 2e, Jakub Marszałek - kl. 1d

W kategorii kl. IV-VI:

I miejsce: Izabela Sojka - kl. 6b