SKB „Stopka” w MBP w Dąbrowie Tarnowskiej

Szkolny Klub Bezpieczeństwa  "Stopka" spotkał się z dąbrowskimi przedszkolakami w ramach bibliotecznej akcji „Dzieci Dzieciom” i  zachęcał dzieci do noszenia odblasków. Do bycia widocznym na drodze nakłaniała Ola, Marysia, Zosia i Krzyś , czyli kukiełki występujące w teatrzyku pt. „Świeć przykładem”, w którym  gościnnie zagrał też pan Andrzej Kupiec Komendant Powiatowy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej. Był też oczywiście  odblaskowy taniec, śpiewy oraz głośne czytanie wierszy o bezpieczeństwie na drodze przez p. yrektor Jadwigę Kusior i  pana policjanta. Po okiem pani Małgorzaty Gawlik  oraz pani Anny  Miodowskiej klubowicze  pomogli wykreować postacie grające w teatrzyku i przygotować scenariusz występu. Niespodzianką dla uczestników spotkania były prezenty – odblaskowe zawieszki i opaski na rękę oraz zakładki do książek z odblaskowymi elementami przygotowane przez uczniów  klas IV. Specjalnym gościem spotkania był  burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej pan Krzysztof  Kaczmarski.

Małgorzata Gawlik