XII Powiatowy Przegląd Dorobku Artystycznego Szkół„ Płomień 2015”

           2 grudnia w Dąbrowskim Domu Kultury odbyły się eliminacje XII Powiatowego Przeglądu Artystycznego Szkół „Płomień 2015”. Tegoroczną  tematyką konkursu  były utwory Agnieszki Osieckiej lub Jonasza Kofty. Do rywalizacji przystąpili przedstawiciele szkół podstawowych, gimnazjalnych  oraz ponadgimnazjalnych z naszego powiatu. Poziom występów z roku na rok staje się coraz wyższy, uzyskanie więc wysokich lokat było nie lada wyzwaniem. Uczniowie naszej szkoły kolejny już raz zaprezentowali  swoje zdolności  artystyczne w dziedzinie tańca i śpiewu.

           5 grudnia, w niedzielne popołudnie odbył się Koncert Laureatów, na którym nastąpiło wręczenie dyplomów i nagród dla zwycięzców, a także ich instruktorów. W drugiej części gali wystąpili laureaci prezentując swoje talenty wokalne i taneczne. Uczniowie naszej szkoły zajęli czołowe miejsca w tychże kategoriach. II miejsce w kategorii taniec  klas I-III zajęła  świetlicowa grupa taneczna ”Gwiazdeczki”, I miejsce w tej kategorii , w klasach IV-VI zdobył zespół„Blue Stars”. Obydwie formacje przygotowywały panie Małgorzata Gawlik i Jadwiga Miś przy współpracy p. Teresy Giza.

Sukces odniosły także wokalistki  w kategorii klas IV-VI,  Julia Kądzielawa  z klasy IV B  zajęła  I miejsce, zaś Gabriela Mol  również z klasy IV B zdobyła miejsce III. Do występów uczennice przygotowała p. Monika Guzik Skirzyńska.

Po podsumowaniu generalnej punktacji nasza szkoła uplasowała się na drugim miejscu.

                                                                                                                                                      J. Miś,  M. Gawlik