"Kolorowy kodeks drogowy"  od  GDDKiA

Do naszej szkoły dotarła przesyłka od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad - oddział w Krakowie,  w której znalazły się podarowane książeczki dla naszych uczniów. Jedną z nich jest  "Kolorowy kodeks drogowy" -  to publikacja stworzona, by podnieść poziom bezpieczeństwa dzieci w drodze do szkoły, podczas zabawy, na wycieczce. Książka w łatwy sposób wprowadza dzieci w świat przepisów ruchu drogowego. Znajdują się w niej wszystkie znaki drogowe dotyczące rowerzystów i pieszych. Opisuje trudne przepisy ruchu drogowego w formie wierszowanej, jest opatrzona kolorowymi ilustracjami prezentując czytelnie przedstawione sytuacje. Przeznaczona jest dla dzieci chodzących do szkoły podstawowej, a w szczególności dla tych, które chcą przygotowywać się do egzaminu na kartę rowerową.

Dzięki nawiązanej współpracy przez koordynatora akcji  "Odblaskowej szkoły" p. Małgorzatę Gawlik oraz życzliwości GDDKiA nasza szkoła uzyskała dodatkowe narzędzia do propagowania bezpieczeństwa na drodze.

Dziękujemy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad za przesłane książek.

M. Gawlik