Wizyta Inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego

W dniu 29.10 2015 r. odbyło się spotkanie z Inspektorem Transportu Drogowego. Uczestniczyły w nim  uczniowie klas II i III oraz członkowie Szkolnego Klubu Bezpieczeństwa "Stopka".

Podczas prelekcji dzieci miały okazję dowiedzieć się jak bezpiecznie powinny poruszać się po drodze i chodniku, oraz jak powinny zachować się na przejściu dla pieszych, zachowując zasady bezpieczeństwa. Uczniowie zostali również uwrażliwieni na potrzebę bycia widocznym na drodze, czemu służyć mają elementy odblaskowe, które każde dziecko powinno posiadać.

            Najmłodsi z ogromnym zainteresowaniem obejrzeli prezentację  dotyczącą bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego, rowerzysty oraz pasażera. Każdy z uczestników spotkania mógł przymierzyć czapkę pana Inspektora, a także obejrzeć jego narzędzia pracy. Ponadto został im zaprezentowany oznakowany pojazd Inspekcji. Dzieciaki z zaangażowaniem uczestniczyły w spotkaniu, o czym świadczyła „lawina” pytań skierowana do gościa a na koniec zostały  im wręczone elementy odblaskowe oraz  gadżety z logo Inspekcji Transportu Drogowego a szkole przekazano maskotkę „Krokodylka Tirka", by przypominał dzieciom o tym, jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze.

Spotkanie zorganizowane przez M. Gawlik zostało przeprowadzone w ramach akcji prowadzonej przez szkolę pn. „Odblaskowa szkoła" i będzie kontynuowane w kolejnych latach.

Małgorzata Gawlik