Światowy Dzień Rzucenia Palenia Tytoniu

            W naszej szkole już po raz kolejny obchodziliśmy Światowy Dzień Rzucania Palenia. Celem akcji było motywowanie palaczy do zerwania z nałogiem oraz ukazanie korzyści z życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego.

            Na korytarzu szkolnym została przygotowana tablica informacyjna promująca modę na niepalenie i na znak solidarności z osobami niepalącymi uczniowie założyli koszulki z napisem "Nie palę". Szkolne Koło PCK przygotowało stoisko z ulotkami i uświadamiało uczniom, że papierosy to legalnie sprzedawany na całym świecie produkt o udowodnionym działaniu rakotwórczym, odpowiedzialny za wiele chorób, na które narażona jest osoba paląca papierosy, jak i bierny palacz. W bibliotece szkolnej w tym dniu do każdej wypożyczonej książki  p. Marzanna Pikul załączała broszurkę o skutkach palenia papierosów. W działania edukacyjne zostali włączeni również rodzice. Ponadto Świetliki przygotowały prace plastyczne nawiązujące do Światowego Dnia Rzucania Palenia, które zostały wyeksponowane na holu szkoły.

            Członkowie koła wzięli również udział w konkursie wiedzy o tytoniu organizowanym przez Starostwo Powiatowe i Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Dąbrowie Tarnowskiej. Akcję przygotowała i przeprowadziła opiekun Szkolnego Koła PCK p. Małgorzata Gawlik.

 

M. Gawlik