14 października 2015 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pani dyrektor Anna Fido serdecznie przywitała zebranych na sali gimnastycznej uczestników uroczystości i złożyła najserdeczniejsze życzenia wszystkim nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi.

Zaproszeni goście mieli okazję podziwiać uczniów klas szóstych, którzy pod kierunkiem p. Małgorzaty Gawlik i p. Moniki Guzik-Skirzyńskiej przygotowali program artystyczny. Celem uroczystości było uczczenie nauczycieli oraz podziękowanie im za trud włożony w edukację i wychowanie. Urocze wiersze, wzruszające piosenki i kwiaty to tradycyjne prezenty wręczane pedagogom w dniu ich święta. Emilia Sikorska z klasy 6a zaśpiewała mało znaną kompozycję pt. „Pięknie żyć”, Agata Partyńska z 6b z werwą wykonała utwór „Będę nauczycielką”, a Angelika Seternus z 5a oraz Roksana Kowalska z 5c poruszyły wszystkich piosenką „Sercem patrz”.

Nauczyciele gorącymi brawami nagrodzili popisy swoich podopiecznych i życzyli im sukcesów w rozwijaniu talentów.

Po zakończonej akademii nauczyciele oraz goście udali się na skromny poczęstunek.

Monika Guzik-Skirzyńska