„Dwa szczęścia są na świecie, jedno małe –
być szczęśliwym,

drugie wielkie – uszczęśliwiać innych.”

J.Tuwim

13 listopada br. uczniowie klasy 1 e, 3 a oraz wychowankowie świetlicy szkolnej   pod opieką p. Barbary Stępnik, p. Małgorzaty Gawlik i p. Justyny Wójtowicz  wybrali się na spektakl teatralny przygotowany przez Uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy. Przedstawienie teatralne pt. „Rzepka” Juliana Tuwima, z elementami arteterapii  zostało wyreżyserowane przez terapeutkę p. Ewę Małysiak. Przekonaliśmy się, że  sztuka ma niesłychaną moc – pobudza, wyzwala, przekształca i wzbogaca osobowość, działa zarówno na twórców, jak i na odbiorców i tutaj istotną rzeczą jest to,  że  nam odbiorcom pozwoliła zobaczyć człowieka, a nie jego Niepełnosprawność.

Nasi uczniowie  z wielkim zainteresowaniem i uśmiechem na ustach oglądali spektakl, a gromkie brawa i słowa uznania po występie były dowodem docenienia pracy aktorów.

Dziękujemy serdecznie za zaproszenie i wspaniałe przyjęcie kierownika ośrodka p. Irenie Kawie oraz całemu personelowi.

M. Gawlik, J. Wójtowicz